Forum Pirotechniczne

Jest to forum poświęcone pirotechnice.

NIE MA TU KOMNAT ZAMKNIĘTYCH.

Znajdziesz tu przpeisy materiałów wybuchowych,których nie ma nawet na VmC!!!

Ogłoszenie

Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za skutki używania opisanych tu przepisów! Wszystko robisz na własne ryzyko! Podane tu informacje są dostępne w internecie i wielu książkach,dostępnych w bibliotekach nie są więc czymś zakazanym. Należy pamiętać i mieć świadomość, że materiały pirotechniczne są niebezpieczne dla zdrowia i życia twojego jak i innych. Wszystko podane informacje są w celach edukacyjnych, dla miłośników chemii, a nie TERRORYSTÓW. Więc jeszcze raz się zastanów, czy na pewno chcesz ryzykować!

DOSTĘP DO DZIAŁÓW O MATERIAŁACH WYBUCHOWYCH PO ZALOGOWANIU

UWAGA NA PRZYPAŁY Z CBS ,ABW i Już 3 osoba ma przypał w MW!!!Filmiki dodawać z kawiarenek internetowych!!!

#1 2012-02-02 14:22:15

Saper

Moderator

Zarejestrowany: 2010-09-04
Posty: 183
Punktów :   

Ogłoszenie !!!

Ogłoszenie ,które może ci uratować życie !!!W związku z tym, że za oknem odwilż, co oznacza, że wielkimi krokami zbliża się sezon wykopków dla militarystów.
Dawna wojna zostawiła po sobie wiele pamiątek, które tylko czekają na odkrycie. Musimy jednak pamiętać, że niektóre suweniry, jak na przykład stare części amunicji, broni, etc. mogą stwarzać realne niebezpieczeństwo wybuchu. Wszelkiego typu niewypały i niewybuchy powinno się omijać z daleka. Nie powinniśmy szukać "łatwych kąsków" na starym polu minowym, czy terenie zaminowanym. Materiały wybuchowe z czasem mają mniejszą zdolność zadawania strat, ale jej NIE TRACĄ i nawet z pozoru totalnie zardzewiały pocisk moździerzowy może nam wybuchnąć po delikatnym opukaniu go saperką. Pamiętajmy też, że jakakolwiek amunicja, jeśli leży na słońcu i jest podgrzana, może wybuchnąć w każdej chwili!! Musimy także zdawać sobie sprawę z tego, że pirotechnika i sprzęt pirotechniczny/saperski, to nie zabawki i teoretycznie każdy stwarza realne niebezpieczeństwo. Przygotowałem dla Was prowizoryczny plakat ku przestrodze:

http://img534.imageshack.us/img534/4008/kominek.jpg
Oto parę pytań i odpowiedzi na nie :

Co zrobić w razie znalezienia niewypału/niewybuchu?
W razie, gdy znajdziemy takowy na powierzchni ziemi, nie należy zbytnio się zbliżać. Powinniśmy oszacować, co to jest i wezwać patrol saperski za pośrednictwem policji. Jeśli natrafimy na takowy w czasie kopania, powinniśmy natychmiast powstrzymać wszelkie ruchy. Musimy opanować strach i chęć ucieczki. Należy spokojnie i bardzo delikatnie usunąć narzędzia kopania znad przedmiotu, oraz bardzo powoli oddalić się na odległość około 2 metrów. Wtedy możemy odbiec kawałek i powiadomić służby.
PAMIĘTAJMY - NIGDY NIE NALEŻY POZOSTAWIAĆ ZNALEZIONYCH MATERIAŁÓW WYBUCHOWYCH "SAMOPAS", GDYŻ MOŻE NA NIE TRAFIĆ KTOŚ INNY, KTO MOŻE PRZEZ TO STRACIĆ ZDROWIE LUB ŻYCIE!!

Czym różni się niewybuch, od niewypału?
Niewybuchem nazywamy przedmiot pirotechniczny, który nie wybuchł mimo, iż zostały zachowane wszelkie sposobności do jego inicjacji.
Niewypałem nazywamy amunicję, która mimo inicjacji, nie spełniła swojej roli.

Jak rozróżnić niewybuch od niewypału?
Generalnie bardzo trudno jest to rozróżnić. Tak, czy siak nie ma to większej różnicy z czym mamy do czynienia. Jedyna różnica to tak, że niewybuch jest o wiele groźniejszy, niż niewypał.

Co zrobić, jeśli w czasie eksploatacji terenu stwierdzimy, że jesteśmy w polu minowym?
Pierwsza sprawa jest taka, że mamy wielki problem. Jeśli mamy telefon, powinniśmy zawiadomić o tym policję. Ta wezwie saperów, którzy nam pomogą. Możemy także próbować wyjść sami za pomocą wykrywacza. Jeśli jednak jakimś cudem ani telefonu nie mamy, a w wykrywaczu padła bateria, możemy zastosować stary sposób. Powinniśmy przyjąć postawę leżącą. Jeśli mamy długi nóż, to super. Jeśli nie, wykorzystajmy coś w miarę ostrego i długiego. Wbijamy w ziemię przed sobą przedmiot pod kątem. Powinno to wyglądać tak, jak ten znak : \ . Dzięki temu w razie natknięcia się na minę, nie spowodujemy jej wybuchu.

Czy można wziąć ze sobą niewybuch/niewypał i spróbować rozbroić go samemu?
Według prawa - nie ma szans. Według rozumu - także. Wiadomo jednak, że różni są ludzie. Stanowczo odradzamy takie praktyki, gdyż niosąc tą "zardzewiałą śmierć" w plecaku, w pewnym momencie możemy stracić plecy. Pamiętajmy - to nie zabawki.

Czy koniecznie w razie dokonania takiego znaleziska trzeba informować patrol saperski, czy policję?
Dla własnego i innych dobra - powinniśmy. Każde takie znalezisko niesie za sobą ogromne niebezpieczeństwo dla nas i innych. Oczywiście możemy udawać bohaterów i takich, co "z policją nie trzymają", ale wątpię, żebyśmy czuli się normalnie, jeśli przez nasz idiotyzm ktoś straci zdrowie lub życie.


Mam nadzieję, że chociaż minimalnie wpłynąłem na Waszą wyobraźnię i będziecie się bawić w to ostrożnie, bo życie mamy jedno, a zamiast kombinować z niewypałem, czy niewybuchem, lepiej wydać kasę na allegro, kupując to, niż majstrować przy tym i stracić to, co jest bezcenne - zdrowie, życie.

Pozdrawiam i życzę udanych i bezpiecznych trofeów.

Saper

Offline

 

#2 2016-11-08 12:59:30

Grzegorz

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2016-11-08
Posty: 1
Punktów :   

Re: Ogłoszenie !!!

Fajny post ale małe sprostowanie co do rozróżnienia niewypału od niewybuchu   https://www.google.pl/imgres?imgurl=htt … et=1&w=900 to jest nie wypał widać po pierścieniach wodzących że są nie naruszone a to niewybuch http://www.bg.agh.edu.pl/CZAS/images/gr … miecki.jpg chyba więcej tłumaczyć nie trzeba. Inna sprawa ma się z granatami, minami i granatami moździerzowymi. Ale co by nie było lepiej niech się zajmą specjaliści od tego niż sie bawić tym samemu.

Ostatnio edytowany przez Grzegorz (2016-11-08 13:03:13)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.piro.pun.pl duży szwajcarski pies pasterski opinie chińskie zakupy noclegi Dziwnówek