Forum Pirotechniczne

Jest to forum poświęcone pirotechnice.

NIE MA TU KOMNAT ZAMKNIĘTYCH.

Znajdziesz tu przpeisy materiałów wybuchowych,których nie ma nawet na VmC!!!

Ogłoszenie

Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za skutki używania opisanych tu przepisów! Wszystko robisz na własne ryzyko! Podane tu informacje są dostępne w internecie i wielu książkach,dostępnych w bibliotekach nie są więc czymś zakazanym. Należy pamiętać i mieć świadomość, że materiały pirotechniczne są niebezpieczne dla zdrowia i życia twojego jak i innych. Wszystko podane informacje są w celach edukacyjnych, dla miłośników chemii, a nie TERRORYSTÓW. Więc jeszcze raz się zastanów, czy na pewno chcesz ryzykować!

DOSTĘP DO DZIAŁÓW O MATERIAŁACH WYBUCHOWYCH PO ZALOGOWANIU


#1 2011-07-27 22:10:31

tomekkk100

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-25
Posty: 6
Punktów :   

lift do szelek

Witam. Chcialbym znać wasze sposoby na dobry lift. Ja osobiście stosuje bardzo specyficzny proch miotajacy(jednak bardzo skuteczny). Jest to SSA+S.
Nie wymaga niczego oprócz zmieszania składników. Polecam przetestować ten samemu i przekonać sie o jego właściwościach .

Offline

 

#2 2011-07-30 23:49:43

colossus0007

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-13
Posty: 16
Punktów :   

Re: lift do szelek

siarka                         -                 3,  5,   8,  ,7%
utleniacz                     -                57, 60, 70  ,65%
bna -                          -                40, 35, 18  ,28%
fotobłysk 45 mikr lub drobniejszy -            4%
ogólnie to 4 przepisy
Możecie tworzyć, nie kombinować tak mówił Pirosatan mam nadzieję że wiecie jak miał na imię.No to parę moich 6 dniowych testów z paru lat. A w siódmy dzień odpoczynek na posesji strzelanie  przepisów doradzę że najlepszy efekt to 110g lub więcej ale mi to wystarcza 1kg robi krater nawet po zakopaniu gł.1m i więcej zależne od podłoża piaszczyste,kamieniste do bagna nie polecam chyba że blaszkę lub zgnieciona puszkę pod petardkę bo nic nie będzie poniżej 1metra przy 200g to moje małe tajemnice nasz gatunek wymiera i przekazuję go nowym pokoleniom :-P. Mam dość dziwne poczucie humoru więc sorry jak coś nie zabrzmiało jak należy.

muszę napisać że nie odpowiadam za ble ble ble karzdy jest pełnoletni i rozum ma więc o co chodzi ?

Offline

 

#3 2011-07-30 23:52:34

colossus0007

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-13
Posty: 16
Punktów :   

Re: lift do szelek

Al nie fotobłysk

Offline

 

#4 2012-02-07 12:49:12

 Explo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 33
Punktów :   

Re: lift do szelek

Czy ktoś robił lifta na utleniaczu i witaminie C? Gdzieś w internecie przewijała się taka osobliwość...


Nobody stops the rock'n'roll!

Offline

 

#5 2012-02-07 13:44:14

Saper

Moderator

Zarejestrowany: 2010-09-04
Posty: 183
Punktów :   

Re: lift do szelek

mhm... chyba sie nadaje ,bo ciepło spalania jest o 5% większa  i o 10 % produkuje  więcej gazu ...niż czarny proch . Ale moge sie mylić ....   A to jest "Gold power" - złoty proszek  .. jest też inna odmiana złotego proszku = Crimson power ,który zawiera niewielkie ilości tlenku żelaza 3  ,który powoduje  większa  łatwopalność i szybkość spalania ...

Ostatnio edytowany przez Saper (2012-02-07 13:46:19)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
UnterkĂźnf Deutschland Chalupa u Havranov restauracje Ciechocinek