Forum Pirotechniczne

Jest to forum poświęcone pirotechnice.

NIE MA TU KOMNAT ZAMKNIĘTYCH.

Znajdziesz tu przpeisy materiałów wybuchowych,których nie ma nawet na VmC!!!

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za skutki używania opisanych tu przepisów! Wszystko robisz na własne ryzyko! Podane tu informacje są dostępne w internecie i wielu książkach,dostępnych w bibliotekach nie są więc czymś zakazanym. Należy pamiętać i mieć świadomość, że materiały pirotechniczne są niebezpieczne dla zdrowia i życia twojego jak i innych. Wszystko podane informacje są w celach edukacyjnych, dla miłośników chemii, a nie TERRORYSTÓW. Więc jeszcze raz się zastanów, czy na pewno chcesz ryzykować!

DOSTĘP DO DZIAŁÓW O MATERIAŁACH WYBUCHOWYCH PO ZALOGOWANIU


  • Index
  •  » Otrzymywanie...
  •  » jak zrobić pył Aluminiowy z foli aluminiowej za pomocą tarki/sokowi...

#1 2010-10-23 12:02:47

Admin

Administrator

7901141
Skąd: Bieslko
Zarejestrowany: 2010-07-30
Posty: 200
Punktów :   

jak zrobić pył Aluminiowy z foli aluminiowej za pomocą tarki/sokowi...

UWAGA!!! PYŁ ALUMINIOWY TO TRUCIZNA.UŻYWAMY MASKI I OTRZYMUJEMY GO NA ZEWNĄTRZ,BO BĘDZIE SIĘ UNOSIŁ DŁUGO PO OTZRYMYWANIU!!!

Sposób 1 :Folię aluminiową ubijamy w rurce jakimś kijem.Powstaje nam taki aluminiowy krążek.Ocieramy go na tarce i zbieramy pył.Przesiewamy go przez sitko/pończochę i gotowe.

Sposób 2:tniemy folię na kwadraty 4x4cm i wsypujemy do 2/3 wysokości sokowirówki.Włączamy ją i czekamy.Przesiewamy go przez sitko/pończochę i gotowe.


___________________________________________________________________________________

Im dłuższy lont,tym dłuższe paluszki

Offline

#2 2015-10-15 18:35:49

piotr

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-08-27
Posty: 3
Punktów :   

Re: jak zrobić pył Aluminiowy z foli aluminiowej za pomocą tarki/sokowi...

Hmmmm, ja kupiłem pół kilo proszku z aluminum, po przesianiu przez sitko albo nawet przez rajstopy nic kompletnie się nie dzieje a używem w popularnym FB czyli kcl03 z Al i troszke siarki do smaku . Czemu się nie spala czy to dlatego że nadal jest zbyt słabo rozdrobniony? Czy efekt bedzie lepszy jak zmiele w młynku do kawy??? Prosze o szybką pomoc. FB na magnezie wychodzi mi bdb tylko że magnez jest 150mesh i nie wiem jak mogę uzyskać taki efekt przy AL żeby się w FB spalało i pykło na dobre petardy...

Offline

  • Index
  •  » Otrzymywanie...
  •  » jak zrobić pył Aluminiowy z foli aluminiowej za pomocą tarki/sokowi...

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
宿泊設備 ドイツ hotels-world montaż paneli podłogowych warszawa wyrzynarka laserowa zawór kulowy kątowy do spłuczki