Forum Pirotechniczne

Jest to forum poświęcone pirotechnice.

NIE MA TU KOMNAT ZAMKNIĘTYCH.

Znajdziesz tu przpeisy materiałów wybuchowych,których nie ma nawet na VmC!!!

Ogłoszenie

Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za skutki używania opisanych tu przepisów! Wszystko robisz na własne ryzyko! Podane tu informacje są dostępne w internecie i wielu książkach,dostępnych w bibliotekach nie są więc czymś zakazanym. Należy pamiętać i mieć świadomość, że materiały pirotechniczne są niebezpieczne dla zdrowia i życia twojego jak i innych. Wszystko podane informacje są w celach edukacyjnych, dla miłośników chemii, a nie TERRORYSTÓW. Więc jeszcze raz się zastanów, czy na pewno chcesz ryzykować!

DOSTĘP DO DZIAŁÓW O MATERIAŁACH WYBUCHOWYCH PO ZALOGOWANIU


  • Index
  •  » INNE
  •  » JAK SIĘ NIE DAĆ NAMIERZYĆ PRZEZ PSÓW???

#1 2012-02-01 15:22:14

Admin

Administrator

7901141
Skąd: Bieslko
Zarejestrowany: 2010-07-30
Posty: 200
Punktów :   

JAK SIĘ NIE DAĆ NAMIERZYĆ PRZEZ PSÓW???

Zacznę od tego że nie napisałem tego tekstu tylko zkopiowąłem ze strony www.forum.haszysz.com ponieważ nie mam wiedzy w tych sprawach i ten tekst przyda się równierz nam.Już 2 osoby miały przypał!!!

CHCESZ BYĆ BEZPIECZNY PRZECZYTAJ CAŁY TEKST!!!



Postanowiłem napisać, mały artykuł na temat bezpieczeństwa. Wiem, że jest dużo tego na forum, ale bardzo dużo użytkowników nawet nie wie, do jakich kroków mogą przyczynić się służby, żeby namierzyć daną osobę




Do rzeczy. . .
1. Prywatne Wiadomości
Nigdy ale to prze nigdy nie otwieraj linków ani zdjęć z prywatnych wiadomości w ten sposób można namierzyć czyjeś IP.


2. Pseudonim/Nazwa użytkownika

Nigdy nie zakładaj na forum konta o takim samym pseudonimie jak masz na innym forum lub na fotka.pl czy faceeboku . Pamiętaj też aby nigdy nie zapamiętywać hasła do forum w historii przeglądarki.

3. Przeglądanie internetu
Zawsze gdy wchodzisz na forum włączaj tryb prywatny w firefox lub incognito w chrome. Najlepiej cały czas korzystać z powyżej wymienionych trybów przeglądarek internetowych. Jak to zrobić znajdziesz w linkach poniżej.

http://support.mozilla.org/pl/kb/Prz...ie%20prywatnym

http://support.google.com/chrome/bin...l&answer=95464


4. Instalacja programu zajmującego się ukrywaniem IP
Polecam korzystanie z sieci TOR, więcej o nim w linku niżej, spowalnia cholernie neta ale jest pewny:
http://www.torproject.org/index.html.pl
Link do ściągnięcia:
http://www.torproject.org/easy-download.html.pl
Jak korzystać z TORa:
http://www.kapitalizm.org/teksty/onion2/onion2.html


5. Dane osobowe

Nigdy nikomu nie podawaj swoich danych osobowych ani adresowych. Nie podawajcie maila ani numeru Gadu Gadu czy telefonu. Nigdy nie wiadomo kto siedzi po drugiej stronie! Jeżeli masz zamiar zamówić nasiona czy nawozy zamów na adres znajomego, niebiescy panowie mogą śledzić przesyłki.

Nigdzie nie piszcie ile macie lat, mało tego, kilka razy na forum znalazłem DATĘ URODZENIA paru osób, dajmy na to przykład. Gościu założył temat, nawet dobrze nie wiedziałem dokładnie o co pytał, bo edytował. Ale z jego odpowiedzi, można wywnioskować, że jest z KIELC i urodził się 7 lipca 1993 r, do tego pisał że jest na fazie. Wtedy policja sprawdza go, wpisują urodzonych 7 lipca 1993 z Kielc, wyskakuje im dajmy na to z 3 przykłady. Jadą do gości, jeden czy drugi dostanie po pysku i się w końcu wygada, że to on był. W tym momencie prawdopodobnie dostanie zawiasy, bo nie będzie wiedział jak się wybronić, a sądzony będzie już jako dorosły. To samo dotyczy się nicka, polecam raczej nie pisać wieku przy nicku, a już nawet nie mówię o posługiwaniu się tym samym nickiem na innym forum.

6. Zdjęcia

Uważajcie przy robieniu zdjęć na to co znajduje się w otoczeniu, czasem widziałem fotki robione np. z dachu bloków lub balkonów, z doniczkami. Nawet układ budynków lub ich cechy charakterystyczne mogą być na tyle szczególne, że mogą was po nich znaleźć. Policja rozsyła zdjęcie po komisariatach i na pewno znajdzie się jakiś policjant, dla którego ten region jest przydzielony i zna go jak własną kieszeń, i pozna teren. Wiadomo co już dalej, wjeżdżają wam na chatę z nakazem i można sobie posiedzieć za uprawę. Nawiązuję też co do danych, które zapisują się na zdjęciach. Np, dane GPS ( Oznaczenia Geograficzne ). Bez problemu mogą znaleźć waszą miejscówkę, lub nie daj Boże nawet miejsce zamieszkania. Wszystkie zdjęcia, polecam obrabiać przez np. painta. Otwieracie zdjęcie na komputerze, i robicie " Screen " tego zdjęcia, wklejacie, obcinacie, zapisujecie. I już jest krok bezpieczniej. Jeżeli dodajesz zdjęcia dogalerii forum.haszysz nie musisz się obawiać jeżeli zdjęcie jest większe niż 1680px / 2 Megapixele galeria sama usunie dane exif ze zdjęcia.

7. Znajomi

Nikomu, ale to naprawdę nikomu nie zdradzajcie swojego nick'a z forum. Zawsze jest tak, że nawet największy kumpel może okazać się największym chujem. Wystarczy, że go dojadą a może zacząć śpiewać, nie będzie wiedział czy coś macie, gdzie sadzicie ale będzie znał wasz nick, a przez fotorelację i posty sami się osądzicie.

8. Inni użytkownicy

Pamiętajcie, że wśród Nas na forum też może być policja, wojsko, ksiądz proboszcz, czy barack obama. Nigdy nie wiesz kto Ci przysyła PW, kto Ci chce dać pestki itd. Jeżeli dostajesz pestki w OS, nie podawaj swojego adresu, zawsze zamawiaj na kogoś znajomego. Nie podawaj nikomu swojego gadu-gadu, tlena, msn czy innego komunikatora, jeżeli chodzi o email to stwórz osobny, specjalny dla forum.


Wiem, że wielu za Was wie o tym, ale nie ukrywajmy, że jest wielu użytkowników, którzy nie zdają sobie sprawy, że życie to nie kolorowa bajka. Na przykład podam, że po złapaniu znajomego byłem obserwowany kilka dni przez funkcjonariuszy. I to mi wystarcza, żeby być naprawdę ostrożnym. Pamiętajcie, lepiej dmuchać na zimne.

Druga część opracowana przez stu


Ponieważ forum jest o wiadomej tematyce przydałoby się, aby każdy poznał podstawy zachowania bezpieczeństwa w sieci. Pomyślałem, że zbiorę to w jednym miejscu – większość wie jak się zachowywać, ale na bank chociaż części przyda się kilka z tych rzeczy tutaj.

Podstawy forumowe [zdroworozsądkowe] rzeczy:

Prywatne Wiadomości nigdy ale to przenigdy nie otwierać linków ani obrazków wysłanych do ciebie w prywatnej wiadomości

Nick powinien być inny niż na innych forach i w żaden sposób nie dający żadnych informacji poprzez prostego google, na kilka losowo sprawdzonych przeze mnie nicków z forum część jest bardzo łatwa do znalezienia, ale wiadomo nie będę wypisywał dokładnie które sami wiecie ocb.

Mail do rejestracji powinien być inny niż na innych forach, zakładając maila skorzystaj z Tora żeby nie zostawiać śladów.

Co możemy zrobić na swoim komputerze, aby ochronić się przed ujawnieniem tożsamości?

Instalacja Mozilli Firefox – ja korzystam z MF + ostatnio dodatki Flagfox [informuje w jakim kraju stoi serwer poprzez małą flagę przy adresie], refcontroll, refspoof [do kontroli odsyłaczy url/http], Torbutton [szybkie włączanie/wyłączanie Tora], AdBlock [reklamy], Noscript [kontrola skryptów Java] właśnie ze względu na dodatki zwiększające bezpieczeństwo.

Instalacja Spybot – S&D, oczyszczamy kompa z wszystkich szpiegujących programów
Cytat:
Bardzo dobry program do wyszukiwania i usuwania komponentów szpiegujących typu spyware, dialerów, keyloggerów itp. Zawiera więcej sygnatur komponentów niż najpopularniejszy Ad-aware dzięki czemu jest skuteczniejszy w ich usuwaniu. Umożliwia archiwizację dokonanych zmian, jeżeli przez pomyłkę usuniemy "dobry" komponent. Program wyposażony jest także w zneutralizowanego klienta Cydoor, który zastępuje oryginalny plik, dzięki czemu jego neutralizacja nie powoduje skutku w postaci zablokowania działania programu, który go zawierał. Na duże plusy programu należy zaliczyć interfejs w języku polskim oraz możliwość aktualizacji definicji komponentów przez Internet.
Spybot pozwala także na bezpieczne kasowanie plików - File Shredder pozwala na nadpisanie do 35 razy dany plik tak, że jest on nie do odzyskania nigdy. Dostęp do FS z menu start -> Spybot -> File Shredder
http://www.dobreprogramy.pl/Spybot-S...ows,12546.html

Instalacja xp-Antispy – tam już ustawiamy, co chcemy – wszystko jest ładnie opisane. Polecam choćby odinstalować Windows Mesengera, Media Playera [jak nie korzystacie] i kilka innych fajnych opcji.
Cytat:
Prosty, ale bardzo pożyteczny i przydatny program służący do zmiany wielu ukrytych ustawień w systemie Windows XP. Z programem dostosujemy funkcje Windows Media Player (m.in. wyłączymy opcję automatycznego pobierania licencji, funkcję automatycznych uaktualnień i ściągania kodeków...), wyłączymy usługę raportowania błędów w systemie oraz pakiecie OfficeXP, dostosujemy Internet Explorer (wyłączając m.in. automatyczną i zaplanowaną aktualizację, autouzupełnianie formularzy, kontrolki ActiveX, Java Script itp.), wyłączymy wiele zbędnych i spowalniających system usług, całkowicie usuniemy MSN Messenger i wiele, wiele innych.
http://www.programosy.pl/program,xp-antispy.html

Instalacja antywirusa i firewalla jest oczywista i chyba nikomu nie trzeba o tym przypominać, osobiście polecam darmowego Avira AntiVir Personal i darmowego firewalla Comodo Firewall [wygrywa z niektórymi płatnymi firewallami i nie spowalnia kompa]

Instalacja programu szyfrującego dane – darmowy TrueCrypt, przechowując wrażliwe dane powinniśmy je szyfrować [piraty zdjęcia cokolwiek], TrueCrypt ma fajną możliwość tworzenia ukrytych schowków – dysk jest zaszyfrowany i jak podasz jedno hasło [bo np. zostaniesz zmuszony utrudnianiem śledztwa] to wyskoczy inny schowek gdzie będą normalne rzeczy, a jak wpiszesz drugie prawdziwe hasło to wyskoczy schowek ukryty z wrażliwymi danymi. Wiadomo przed wpadką z uprawą nas to nie ochroni [chociaż ukryje zdjęcia] ale ochroni przed doklejeniem „piratów”. TrueCrypt nie spowalnia komputera – odszyfrowanie zabiera moment i dalej korzystamy jak z normalnego dysku.
Pamiętajcie, że aby jakaś partycja [czy plik-schowek] została zaszyfrowana to najpierw zostanie sformatowana a potem można wrzucać na nią pliki, żebyście nie potracili plików.
Poradnik i prosta instrukcja krok po kroku:
http://forum.dobreprogramy.pl/post2050941.html
Link do ściągnięcia:
http://www.truecrypt.org/downloads

Instalacja programu zajmującego się ukrywaniem IP – ja korzystam z sieci TOR, więcej o nim w linku niżej, spowalnia cholernie neta ale jest pewny:
http://www.torproject.org/index.html.pl
Link do ściągnięcia:
http://www.torproject.org/easy-download.html.pl
Jak korzystać z TORa:
http://www.kapitalizm.org/teksty/onion2/onion2.html

Co jeszcze warto zrobić – wg. Mnie włączyć ukryte pliki aby nikt nie przemycił nam czegoś niechcianego.
Przejdź do panelu sterowania i uruchom opcje folderów, wybierz kartę widok,
W części ustawienia zaawansowane kliknij opcję Pokaż ukryte pliki i foldery, Zaakceptuj zmiany klikając przycisk OK.

I oczywiście najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Mam nadzieję że będzie pomocne komukolwiek i przenieście tam gdzie uważacie że jest miejsce na ten temat.


Macie coś więcej to zapraszam do dyskusji
A TERAZ JAK WYGLĄDA PRZYPAŁ (SAM MIAŁEM WIĘC WAM OPISZE


26 lutego o 6 rano obudziłem się słysząc jakieś rozmowy na korytarzu.Myślałem że przyszli zamontować drzwi do mojego nowego pokoju,ale przyszedł tata i powiedział że panowie do mnie...Wychodze na korytarz a tam szok wszędzie roji się od psów z CBŚ i AT!!!
Ja taki zszokowany pytam co się stało a tam ich szef się pyta czy konstruowałem bomby...I zaczeli węszyć wszędzie...Grzebali mi po domu,po piwnicy wypytywali się jak to zrobiłęm itd.O godzinie 12 pojechaliśmy na najbliższą psiarnie na przesłuchanie z ojcem,po tym jak spisali zeznania matki.Przesłuchania trwaly 6 godzin.Wypytywali się gdzie odpalałem czy ktoś to widział i jak konstruowalem fajerwerki.To strata czasu najlepiej zastosować taka taktykę że odmówić składania zeznań albo jak to zrobił mój kolega żę wszytko to saletra z cukrem i chuj wam w dupę .Ukradli mi odcczynniki komputer i komórkę.Komputera jeszcze nie oddali a rok minął bo miałem 1 piracki program.Miałem 2 sprawę o piractwo i mama przepadek dysku więc może odzyskam obudowę i kartę graficzną itd.Komórkę oddali w maju ale jest tam 1000000 podsłuchów.I wogle to się ciągnie już ponad rok więc uważajcie!!!!


___________________________________________________________________________________

Im dłuższy lont,tym dłuższe paluszki

Offline

 

#2 2012-02-01 16:13:00

 Explo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 33
Punktów :   

Re: JAK SIĘ NIE DAĆ NAMIERZYĆ PRZEZ PSÓW???

Chłopaki, bez manii prześladowczej po prostu nie róbcie MW, tylko lekkie piro a będzie dobrze.


Nobody stops the rock'n'roll!

Offline

 

#3 2012-02-01 16:55:40

Saper

Moderator

Zarejestrowany: 2010-09-04
Posty: 183
Punktów :   

Re: JAK SIĘ NIE DAĆ NAMIERZYĆ PRZEZ PSÓW???

Jak zajmujecie  sie tylko teorią o MW (jak ja teraz ) to nic nam nie  zrobia ...bo kazdy może uczyć ...ale jak praktycznie to macie problem ...

Offline

 

#4 2012-02-01 21:02:51

Admin

Administrator

7901141
Skąd: Bieslko
Zarejestrowany: 2010-07-30
Posty: 200
Punktów :   

Re: JAK SIĘ NIE DAĆ NAMIERZYĆ PRZEZ PSÓW???

trzeba uważać non stop nie raz na rok rozmagnetyzować dysk bo nie znasz dnia i godziny.Nie chodzi o to żee ci mogą pamięc sprawdzić tylko cię przez internet namierzyć.Nawet jak kompa wysasdzisz mają twój numer IP


___________________________________________________________________________________

Im dłuższy lont,tym dłuższe paluszki

Offline

 

#5 2012-02-01 21:14:48

Saper

Moderator

Zarejestrowany: 2010-09-04
Posty: 183
Punktów :   

Re: JAK SIĘ NIE DAĆ NAMIERZYĆ PRZEZ PSÓW???

mhm najlepszy MW do rozsadzenia komputera ..niech pomyśle .... proponuje plastik  ..co wy na to ?? Nie no żarty ,żartami ....trzeba sie pilnować tzn. nie wysyłać filmików i nie przechwalać że coś wysadziliśmy ..

Ostatnio edytowany przez Saper (2012-02-01 21:17:07)

Offline

 

#6 2012-02-03 15:04:01

sss

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 16
Punktów :   

Re: JAK SIĘ NIE DAĆ NAMIERZYĆ PRZEZ PSÓW???

nagrywajcie filmiki ale kartę pamięci schowajcie gdzieś gdzie jej nie znajdą żeby nie była w aparacie.Udostępniajcie je z kawiarenek internetowej to 0 możliwości przypału.Patrzcie czy w tej kawiarence nie ma monitoringu!!!

Offline

 

#7 2012-02-07 19:39:52

luki85

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-09
Posty: 24
Punktów :   

Re: JAK SIĘ NIE DAĆ NAMIERZYĆ PRZEZ PSÓW???

Fala przeszukań to efekt zamachów w Norwegii, o innych przypadkach to raczej nie słyszałem. Chyba że ewidentnie zostało się przez kogoś podjebanym, albo odpalało się ANFO pod blokiem to wiadomo że prędzej czy później przyjdą:/ Ogólnie to dali sobie chyba spokój, co nie znaczy że trzeba szaleć zaraz:)

Offline

 
  • Index
  •  » INNE
  •  » JAK SIĘ NIE DAĆ NAMIERZYĆ PRZEZ PSÓW???

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
UnterkĂźnf Beverley joga Poznań ciechocinek hotel